ЗГІДНО КОНСЕНСУСУ УКРАЇНСЬКИХ ЕКСПЕРТІВ ЩОДО ДІАГНОСТИКИ, ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДЕФІЦИТУ ВІТАМІНУ D (2023) ЯКА ПРОФІЛАКТИЧНА ДОЗА ХОЛЕКАЛЬЦИФЕРОЛУ РЕКОМЕНДОВАНА ОСОБАМ ЛІТНЬОГО ВІКУ, ІММОБІЛІЗОВАНИМ ОСОБАМ ТА ОСОБАМ ПІД ЧАС ТРИВАЛОЇ ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ З ОБМЕЖЕННЯМ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ?

Have a question? Ask in chat with AI!

Яка відповідь є правильною?

  • 800–2000 МО/д протягом року
  • 800–2000 МО/д з жовтня по квітень
  • 400–800 МО/д з жовтня по квітень
  • 1000–2000 МО/д протягом року

Дефіцит вітаміну D: профілактика та лікування у групах ризику

Українські експерти з медицини надають важливі рекомендації щодо діагностики, профілактики та лікування дефіциту вітаміну D, який в цілому є досить поширеним явищем у наш час. Особливу увагу заслуговують особи літнього віку, іммобілізовані пацієнти та ті, хто перебуває під час тривалої госпіталізації з обмеженням функціональної активності.

Згідно з консенсусом українських експертів, для осіб літнього віку, іммобілізованих та госпіталізованих із зазначеними обмеженнями, рекомендується профілактична доза холекальциферолу в межах 800–2000 МО/д протягом цілого року. Це дозволить уникнути ризику розвитку дефіциту вітаміну D, який може призвести до ряду небажаних наслідків для здоров’я.

Інші варіанти розподілу дозування вітаміну D, як-от 800–2000 МО/д з жовтня по квітень, 400–800 МО/д з жовтня по квітень або 1000–2000 МО/д протягом року, можуть бути менш ефективними для цільових груп та не забезпечити необхідної профілактики та лікування.

Тому, враховуючи рекомендації експертів, найбільш оптимальним варіантом для осіб літнього віку, іммобілізованих та госпіталізованих із обмеженнями функціональної активності є прийом 800–2000 МО/д протягом року. Це забезпечить необхідний рівень вітаміну D в організмі та позитивно позначиться на загальному стані здоров’я цих груп пацієнтів.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись ЗГІДНО КОНСЕНСУСУ УКРАЇНСЬКИХ ЕКСПЕРТІВ ЩОДО ДІАГНОСТИКИ, ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДЕФІЦИТУ ВІТАМІНУ D (2023) ЯКА ДОЗА ХОЛЕКАЛЬЦИФЕРОЛУ РЕКОМЕНДОВАНА ОСОБАМ БЕЗ НАЯВНОСТІ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА СТАНІВ, ЯКІ ВПЛИВАЮТЬ НА МЕТАБОЛІЗМ ВІТАМІНУ D В ОРГАНІЗМІ, З ДІАГНОСТОВАНИМ ЙОГО ДЕФІЦИТОМ?
Следующая запись ЯКІ ГРИБИ МІСТЯТЬ НАЙБІЛЬШУ КІЛЬКІСТЬ ВІТАМІНУ D?