ЗГІДНО КОНСЕНСУСУ УКРАЇНСЬКИХ ЕКСПЕРТІВ ЩОДО ДІАГНОСТИКИ, ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДЕФІЦИТУ ВІТАМІНУ D (2023) ЯКІ КРИТЕРІЇ 25(ОН) D ХАРАКТЕРИЗУЮТЬ ЙОГО ДОСТАТНІЙ РІВЕНЬ У СИРОВАТЦІ КРОВІ?

Have a question? Ask in chat with AI!

Яка відповідь є правильною?

  • 30-60 нг/мл ( 75-150 нмоль/л)
  • 30-50 нг/мл (75-125 нмоль/л)
  • 20-80 нг/мл ( 50-250 нмоль/л)
  • undefined

Діагностика, профілактика та лікування дефіциту вітаміну D в Україні 2023 року

Українські експерти у галузі медицини дедалі більше звертають увагу на проблему дефіциту вітаміну D у населення. Це досить поширена проблема, особливо в умовах недостатнього впливу сонячного випромінювання, яке є одним з головних джерел цього вітаміну.

Одним з критеріїв, які характеризують достатній рівень вітаміну D у сироватці крові, є концентрація 25(ОН) D. Згідно консенсусу українських експертів щодо діагностики, профілактики та лікування дефіциту вітаміну D у 2023 році, оптимальним вважається рівень 25(ОН) D на рівні 30-50 нг/мл (75-125 нмоль/л). Цей діапазон значень вважається достатнім для забезпечення оптимального функціонування організму та профілактики розвитку різних захворювань, пов’язаних з дефіцитом вітаміну D.

Недостатній рівень вітаміну D у сироватці крові (менше 30 нг/мл або 75 нмоль/л) може призвести до розвитку різних захворювань, таких як рахіт у дітей, остеопороз у дорослих, проблеми зі здоров’ям серця та судин, а також впливати на імунну систему та загальний стан здоров’я.

Таким чином, важливо вживати заходи для підтримання оптимального рівня вітаміну D у організмі, включаючи прийом спеціальних препаратів, спостереження за харчуванням та витратами на сонячне випромінювання. Слід також регулярно перевіряти рівень 25(ОН) D у сироватці крові, щоб вчасно виявити будь-які відхилення від норми.

Отже, відповідно до консенсусу українських експертів, оптимальним критерієм для достатнього рівня вітаміну D у сироватці крові є показник 30-50 нг/мл (75-125 нмоль/л).


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись СЕРЕД ПЕРЕРАХОВАНИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ НАЙБІЛЬШУ КІЛЬКІСТЬ ВІТАМІНУ D МІСТИТЬ:
Следующая запись ЗАСВОЄННЯ ВІТАМІНУ D З ЇЖІ ПОЛІПШУЄТЬСЯ У ПРИСУТНОСТІ: