Жовтневий район (Станіславська область)

Have a question? Ask in chat with AI!

Жовтневий район: історичні аспекти, визначні пам'ятки та культурна спадщина

Жовтневий район: коротка історія

Жовтневий район був адміністративно-територіальною одиницею в складі Станіславської області Української РСР, який проіснував з 1940 по 1962 рік. Центром району був селище міського типу Жовтень. Район, як і вся Західна Україна, спочатку входив до складу Польщі, а з 1939 року був приєднаний до СРСР. Район славився своїми природними ландшафтами, історичними памятками, цікавою культурою та традиціями.

Визначні пам'ятки Жовтневого району

 • Єзупільський замок. Замок був збудований в 1628 році польським магнатом Яном Замойським. У різні часи замок належав різним власникам, серед яких були князі Любомирські, Потоцькі, Конецпольські. У 1772 році замок перейшов у власність Австрійської імперії. У 1918 році замок був захоплений Українською галицькою армією, а в 1920 році — Червоною армією.

 • Костел Святої Трійці. Костел був побудований в 1763 році. Костел є пам'яткою архітектури національного значення.

 • Церква Святого Миколая. Церква була побудована в 1830 році. Церква є пам'яткою архітектури місцевого значення.

 • Синагога. Синагога була побудована в 1870 році. Синагога є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Культурна спадщина Жовтневого району

 • Гуцульські традиції. Район овіяний духом традицій гуцульського народу з їх самобутніми обрядами і звичаями, колоритним фольклором і народним мистецтвом. Вони вважаються збереженими, залучають туристів та забезпечують культурну спадщину району.

 • Покуття. Історична і етнографічна область, розташована на правобережжі Дністра. Тут збереглися цікаві звичаї і обряди, унікальні ремесла і промисли.

 • Витинанка. Це обрядове вирізання з паперу, яке є традиційним видом народного мистецтва в Україні. Тонко вирізані із кольорового паперу фігурки – не просто привабливі прикраси, а й втілення стародавніх вірувань та обрядів. Вони символізують щастя, благополуччя та захист від злих сил.

Жовтневий район сьогодні

Сьогодні територія колишнього Жовтневого району входить до складу Івано-Франківської та Тернопільської областей України. Район є одним з найкрасивіших куточків України, де збереглися унікальні природні ландшафти, історичні пам'ятки та культурна спадщина.

Висновок

Жовтневий район мав багату історію, цікаву культуру та традиції. Сьогодні ця територія є одним з найкрасивіших куточків України, де збереглися унікальні природні ландшафти, історичні пам'ятки та культурна спадщина.

Часті запитання

 1. Де знаходився Жовтневий район?

Жовтневий район знаходився в складі Станіславської області Української РСР.

 1. Яким був центр Жовтневого району?

Центром Жовтневого району було селище міського типу Жовтень (нині смт Єзупіль).

 1. Коли був утворений Жовтневий район?

Жовтневий район був утворений в 1940 році.

 1. Коли був ліквідований Жовтневий район?

Жовтневий район був ліквідований в 1962 році.

 1. Які визначні пам'ятки знаходились у Жовтневому районі?

У Жовтневому районі знаходились такі визначні пам'ятки, як Єзупільський замок, Костел Святої Трійці, Церква Святого Миколая та Синагога.Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Предыдущая запись Квітковський Денис Васильович
Следующая запись Гіпсографічна крива

Последние темы форума